4444608
  • TUR TAKVİMİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Turistik Doğu Ekspresi İle Kars Turu

Turistik Doğu Ekspresi İle Kars Turu
  • Doğu Ekspresi - Uçak İle
  • 3 Gece 4 Gün /

Tur Programını Yazdır
Kişi Başı Fiyatı

3 Gece 4 Gün
Sizi arayalım 444 4 608

Fiyat Hesapla

 
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  

1. Gün: ANKARA – TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ

Saat : 16:55 Tren garında buluşma trenin hareketi ile uzun ve  nostalji bir yolculuğa çıkıyoruz.


2. Gün: İLİÇ – KEMALİYE – ERZİNCAN – ERZURUM - KARS

Sabah saat 06:00 sularında İliç’e varış. İliç tren istasyonunda bizi bekleyen aracımız ile Kemaliye turu bu turumuz esnasında Eski Kemaliye evlerinin ve sokakların görülmesi ve Lökhane’de verilecek kısa bir mola sonrası, tarihi  Hamam ve Orta Cami görülmesi trene dönüş. Saat 09.10’da Erzincan’a hareket.

Saat 11.00-11.30 arası Erzincan Tren Garına varış. Bizi bekleyen aracımızla Girlevik Şelale’sine hareket. Şelale gezisi ardından Panoramik Erzincan şehir turu , bakırcılar çarşısının görülmesinin ardından  öğle yemeği ve trene dönüş saat 13:35’de Erzurum’a hareket.

Saat 17.00-17.30 arası Erzurum Tren Garına varış. Erzurum şehir turu,  Çifte Minareli Medrese, Üç kümbetler, Ulu camii, Yakutiye Medresesi, Erzurum Kongresi'nin yapıldığı Kongre Binası görüldükten sonra Oltu taşı üretim ve pazarlaması yapılan Taş Han'ı geziyor ve Oltu taşından yapılan ürünlerle ilgili alışveriş ve akşam yemeği sonrası trene dönüş saat: 20:00 civarı Kars’a hareket..

Gece saat 00:00 – 02:00 civarı varış ve tren garından araçlarla otelimize hareket..

Konaklama 4*Kars Kale otel yada 4*The Kars Park Otel’de..

Not : Hava şartlarından dolayı istasyonlara varış ve kalkış saatleri değişebilir fakat bekleme süreleri değişmemektedir İliç de 3 saat , Erzincan’da 2,5 saat , Erzurum’da 2,5 saat zaman verilmektedir…


3. Gün: ANİ ÖREN YERİ – ÇILDIR GÖLÜ – BOĞA TEPE KÖYÜ - AŞIKLAR ATIŞMASI

Sabah otelde alınan geç kahvaltının ardından, Zerdüştlerin Ateşgede’sinden Hristiyan mimarisinin süsleme örneklerine ve sekizgen minareli İslam eserlerine, bir sanat tarihi ziyafetine tanık olacağımız Ani Ören Yerine   doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız Selçukluların Anadolu’da inşa ettikleri ilk camii olan Menucehr Camii’ni görerek gezimize başlıyoruz. Daha sonra sırasıyla Ebul Muammeral Camii (Boz Minare), Kurtarıcılar (Keçeli) Kilisesi, kubbesinin iç kısmındaki süslemeleriyle döneminin önemli eserlerinden olan Tigran Honents Kilisesi, Büyük Kral II. Gagik tarafından yaptırılmış Abughamrent Gregor Kilisesini görüyoruz. Ardından Güvercinli Kilisesini (Genç Kızlar Kilisesi), Alparslan’ın kenti fethi sonrasında bir süre cami olarak kullandığı Büyük Katedrali (Fethiye Cami) ve son olarak Havariler Kilisesi görüyoruz. Ani Antik gezisi tamamlanıyor. Daha sonra Çıldır Gölüne doğru hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizi Çıldır gölünde donan gölden çıkarılan lezzetli sarı balık yedikten sonra Göl etrafında manzarayı seyredip dileyen misafirlerimiz atlı kızaklar ile göl üzerinde gezme imkanı. Boğa Tepe Köyüne hareket. Peynir Müzesi görülmesi ve Kars Kaşarı ve Gravyer peyniri hakkında bilgi alınması.Kars merkeze dönüyoruz otel de istirahat ettikten sonra Aşıklar Atışması gösterileri eşliğinde yöresel yemeğimizi alacağımız restauranta hareket yemek sonrası konaklama  4*Kars Kale otel yada 4*The Kars Park Otel’de..


4. Gün: KARS MERKEZ – KARS MÜZESİ – KARS KALESİ – HAVALİMANI

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Kars merkez gezisini yapmaya başlıyoruz. İlk durağımız Kars  Müzesi ardından  Kars Kalesi, 12 Havariler Kilisesi, Eski Vali konağı (Cenub-i Garbi Kafkas hükümeti parlamento binası), Defterdarlık Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Ünlü şairlerimiz den Namık Kemal’in bir dönem yaşadığı ev, Rus Baltık mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan Aleksander Nevsky Katedrali (Fethiye Cami) gezilerimizin sonra çarşıda  öğle yemeği ve yöresel alışveriş imkanı sonrası Kars Harakani havalimanına hareket. 13:55 uçağı ile Ankara’ya varış..ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

Yataklı vagon ile ulaşım
Kars – Ankara Uçak bileti
İliç – Erzincan – Erzurum ve Kars da midibüs yada minibüs ile ulaşım
2 gece otel de konaklama
1 akşam aşıklar gösterisi eşliğinde yöresel akşam yemeği
Erzurum’da akşam yemeği 
Erzincan ve Çıldır Gölünde 2 öğle yemeği
Profesyonel rehberlik
Sağlık sigortası

 


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Özel harcamalar, Müze ve ören yeri girişleri Yemeklerde alınacak menü dışındaki içecekler

Hareket Tarihi ve Saatleri

Fotoğraf Galerisi

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı