Doğu Ekspresi Turu, Dogu ekspresi, dogu ekspresi turları
4444608
  • TUR TAKVİMİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

2019 Doğu Ekspresi

2019 Doğu Ekspresi
  • Gidiş:Doğu Ekspresi Dönüş: Anadolu Jet
  • 3 gece 4 Gün / Wintercity Hotel
  • Kars
    Ankara
Tur Programını Yazdır
Kişi Başı Fiyatı

3 gece 4 Gün
Sizi arayalım 444 4 608

Fiyat Hesapla

 
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  

1. Gün: Ankara-Kars

Saat 17:30 'da buluşmamızın ardından TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyor yerleşiyor ve 18.00 dan itibaren uzun ve güzel bir tren yolculuğuna başlıyoruz. Seyahat süremizce Anadolu'nun her rengini mevsimden mevsime geçişini görme imkanına sahip olacağız. Akşam yemeği serbest olarak Tren Yemekli vagonunda alınacaktır. Gecemizi vagonlarımızda keyifli bir uyku ile geçiriyoruz. Bu gece Konaklama Trende Yataklı odalarımızda.


2. Gün: Ankara Kars Seyahati - Doğu Ekspresi

Gün boyunca Trende geçireceğimiz zamanımız ara duraklarda kısa bekleme anları ve bol bol fotoğraf manzaraları eşliğinde devam edecek. Akşam saatlerinde varacağımız Kars'ta otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği için otelimizden hareket ediyoruz.Karsın yerel yemeklerinin aşıklar atışması ile tadına vardıktan sonra otelimize hareket ediyoruz.


3. Gün: Ani Harabeleri Turu – Çıldır Gölü Turu
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden hareket ediyor ve Kars’a 50 Kilometre mesafedeki UNESCO Dünya Kültür Miras listesine dahil edilen Ani Harabelerini ziyaret ediyoruz. Hani derler ya “ Ani gibi yar; Bağdat gibi diyar olmazmış” diye. uzun bir süre Ermeni Krallarının başkenti olan bu şehir 1064’ten itibaren Selçuklu idaresine girmiş. Kent Surları, Ani Katedrali, Tigran Honents Kilisesi ve Türklerin bölgeyi fethinden sonra yapılan ve dolayısıyla Anadolu’nun ilk Camisi olan Manucehr Cami'ni gezdikten sonra Ermenistan'ın başkenti olduğu dönemlerde çarşı olarak kullanılan caddesinde yürüyerek bir Ateşgede tapınağının izlerini izledikten sonra Çıldır Gölü’ ne hareket ediyoruz. Çıldır Gölü'nde ilk olarak öğle yemeğimizi alıyoruz. Mevsim şartlarına bağlı olarak gölün kendi balığı olan Sarı Balık yiyebilirsiniz. Yemek sonrasında buz tutmuş Çıldır Gölü üzerinde At Kızağı keyfini yaşıyoruz. (Gölün yeterli seviyede buz tutmadığı veya buzların erimesi durumunda atlı kızak yapılamayacaktır.) Gölde ve restaurant çevresinde geçireceğimiz keyifli vakit sonrasında meşhur Kars gravyeri tadımı için mola veriyoruz ve otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği için verilen saatte sizlerle buluşuyor ve Kars şehir merkezine akşam yemeğine götürüyoruz. Konaklama Winter City Hotel’ de.

4. Gün: Kars-Ankara

Otelimizde aldığımız sabah kahvaltımızın ardından bugün gezimizde Kars merkezinde bir önceki gün eksik kalan görülmesi gereken yerleri tamamlıyor ve  Kars hava alanına geçiyoruz. AnadoluJet havayolları TK 7091 sefer sayılı uçuşu ile saat:11:00'da Kars - Ankara uçuşumuzun ardından saat 12:45'de Ankara Esenboğa havalimanına varıyoruz.ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

Ankara – Kars TCDD Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Kompartman Bileti
Kars – Anakara Anadolujet Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
2 Gece Winter City Hotel’ de Oda Kahvaltı Konaklama
2 Akşam Yemeği
1 Öğle Yemeği
Kafkas Halk Dans Gösterisi
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Lüks Midibüs ile Ulaşım
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
Acente İflas Sigorta Poliçesi

 


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Tren Yolculuklarında alınan tüm içecek ve yiyecekler
Öğle ve Akşam yemeklerinde alınacak içecekler
Atlı Kızak Keyfi
Otellerdeki ekstralarTüm özel harcamalar

Hareket Tarihi ve Saatleri

Fotoğraf Galerisi

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı